Barva vašeho auta vás odhalí

Řekni mi, čím jezdíš a já ti povím, jaký jsi.. Auto může hodně prozradit o charakteru svého majitele. Někdo koupí přepychový vůz, díky němuž získává prestiž, ale často jím zakrývá svoje pocity méněcennosti. Jiný koupí vůz aktuálně módní u mladé generace v naději, že jako jeho vlastník bude vypadat mladší, nebo snad dokonce s takovým vozem "ujede" času..

O svém majiteli nevypovídá pouze samotný typ plechového miláčka, jenž člověku říká "pane", ale rovněž i barva jeho kabátku.
Každý máme tu svoji barvu, která si stojí v našem barevném hodnotovém žebříčku na nejvyšší příčce, stejně tak i barvu, která na nás vždy bude působit naprosto negativně. V těchto upřednostněních na straně jedné a zavrženích na straně druhé objevují odborníci zabývající se psychologií barev velice zajímavé zákonitosti.

Podle německého experimentálního psychologa barev, prof. dr. Maxe Lüschera, prozradí mnohé barva našeho vozu o nás i o našem postoji k okolí:
Bílá: Vůz v barvě čistoty a jasu kupují estéti, kteří zásadně usilují o jasnou životní linii a uspořádané poměry, nebo to alespoň předstírají..
Žlutá: Zrcadlí přání majitele upoutat pozornost za každou cenu, ale vyjadřuje i snahu vymanit se ze stresu a tlaku a touhu po novém štěstí. Je symbolem snahy po pokroku, po moderním stylu.
Oranžová: Kdo zvolí tuto barvu, ostrou jako druh pepře, je plný dynamiky, občas ale se sklonem k hektice.
Béžová: Barva jemná a jasná, mají ji v oblibě snílci.
Hnědá: Barva, která odpovídá bezproblémové povaze člověka. Ten je přívětivý, bez konfliktů, mající potřebu zotavení a pohodlí. Hnědá barva je spojena s představou tělesných požitků. Mají ji rádi ti, které ze všeho nejvíc zajímá jejich vlastní komfort, ale také lidé unavení a vyčerpaní, toužící po odpočinku.
Červená: Tato barva lásky i krve vyjadřuje vitalitu. Působí vzrušivě a impozantně. Řidič červeného vozu dává světu najevo: "Pozor, teď přicházím já!", nebo, jak říká profesor Lüscher, červená vyjadřuje touhu po efektu a úspěchu, představuje hladovou žádost po všem, co život nabízí. Červená je impuls pro notorickou činnost ve sportu, boji i v podnikání.
Fialová: Vůz této zvláštní barvy odráží přání mít magické schopnosti, ale současně i okouzlení sebou samým. A ostatní lidé by se z tohoto sugestivního šarmu neměli vymanit.
Světle modrá: Barva rozjařené a bezstarostné nálady. Jízda v bleděmodrém autě vyvolává atmosféru prázdnin a dovolených.
Tmavě modrá: Kdo má rád tmavomodrou, miluje pohodu a klid. Je důvěryhodný, věrný, poskytuje bezpečí. Majitel tmavomodrého auta dosáhl naplnění svých tužeb.
Zelená: Barva vyjadřující přání imponovat druhým, je však zcela bez energie. Snaha po uznání je uplatňována jen pasivně. Je to nejklidnější ze všech barev a prozrazuje určitý nedostatek temperamentu. Přesto člověk se zeleným autem bude zřejmě za všech okolností stát na svém a nezalekne se žádných překážek.
Stříbrná: Vyjadřuje chladný odstup, signalizující: Nepřibližuj se mi příliš! Této barvě dávají přednost lidé, kteří chtějí být mimořádnými.
Šedá: Majitel šedého vozu nechce být poznán. Chrání se před každým rozčílením a před jakýmikoliv rušivými vlivy.
Černá: Tato barva zrcadlí přání majitele ujít svému osudu i za cenu, že bude rezignovat na mnohé nároky. Černá je barvou vzdoru a protestu. V Lüscherově testu tato neobvyklá volba vždycky upozorňuje na nějaký závažný vnitřní konflikt. Řidiče této nejserióznější barvy potěšíte, jestliže jej budete respektovat.

Emmino shrnutí:
Ať už o vás drahoušek
na čtyřech kolech prozradí svojí barvou cokoli, vždy se spolu s ním vraťte šťastně domů..
Zdroj: web.str.: svetbarev.cz
Spirit

Autor článku Barva vašeho auta vás odhalí: Vědma Emma 08.15.2006