Chevrolety Aveo a Captiva oceněny

Nový Chevrolet Aveo sedan a SUV Chevrolet Captiva získaly pět hvězdiček od New Car Assessment Program (EuroNCAP), které koncem října zveřejnilo nejnovější výsledky svých testů.

Chevrolety Aveo a Captiva oceněny

„Všechny naše nové modely Chevrolet poskytují impozantní úroveň bezpečnosti,“ řekl Wayne Brannon, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe. „Jsme velmi rádi, že další dva vozy z naší nabídky získaly nejvyšší evropské hodnocení.“

Captiva a Aveo sedan se tak přidaly k Chevroletům Cruze, Orlando a Aveo hatchback, které již také získaly pět hvězdiček. Aveo hatchback získalo 85 ze 100 možných bodů, čímž se zařadilo mezi nejlepší v segmentu.

Chevrolet Captiva je vybavený asistenčním systémem rozjezdu ve stoupání, systémem ESC (Electronic Stability Control), protiblokovacím systémem brzd ABS s brzdovým asistentem a systémem ovládání jízdy z prudkého svahu. Součástí standardní výbavy jsou také čelní, boční a hlavové airbagy; rovněž bezpečnostní pásy na předních sedadlech s předpínači a tři

3bodové bezpečnostní pásy vzadu. O ochranu dětí se stará také kotvící systém dětských sedaček ISOFIX (vnější sedadla druhé řady). Chevrolet Captiva má též aktivní opěrky hlavy, pedály, které se při náraze uvolní a elektrickou parkovací brzdu.

Chevrolet Aveo je standardně vybavený šesti airbagy, propojenými se senzorickými a diagnostickými moduly umístěnými ve středové ose vozidla. Ve výbavě mu nechybí ani systém kotvení dětské sedačky. Mezi prvky aktivní bezpečnosti Avea patří systémy ESC, ovládání trakce, 4kanálový ABS s brzdovým asistentem a elektronickým rozdělováním brzdné síly. Ve standardní výbavě Avea nechybí ani systém rozjezdu ve stoupání a tempomat s funkcí omezovače rychlosti.


Zdroj: tz

 

Autor článku Chevrolety Aveo a Captiva oceněny : FiftyFifty 11.11.2011