Ford USB Music Box: vlastní hudba do každého auta!

Ford USB Music Box umožňuje připojit jakýkoli USB datový nosič k audiosystému vozů Ford, které nejsou opatřeny USB vstupem z výroby. Skladby i alba lze procházet pomocí tlačítek na volantu. Připojená zařízení jako telefony či přehrávače MP3 se samočinně dobíjejí..

Ford USB Music Box: vlastní hudba do každého auta!

Jak potvrdí každý, kdo během dlouhé cesty bezradně dokola přepínal mezi rozhlasovými stanicemi, někdy je dobré mít s sebou v autě svou vlastní hudební sbírku.

Pokud však váš vůz není z výroby opatřen USB vstupem, připojení přehrávače MP3 bude znamenat změť drátů, špatnou kvalitu zvuku a nemožnost dálkového ovládání. Ford naštěstí nyní nabízí řešení v podobě příslušenství nazvaného USB Music Box.

USB Music Box lze pořídit u evropských prodejců Ford. Řidiči nebo jejich spolucestující mohou potom připojit svůj přehrávač MP3, popřípadě jakýkoli jiný datový nosič s výstupem USB, k audiosystému vozu a poslouchat svoji oblíbenou hudbu v adekvátní kvalitě.

Axel Wilke z Ford Customer Service Division Europe vysvětluje: „Řada našich novějších aut je vybavena USB vstupem sériově, ale majitele starších modelů to už nemusí mrzet. USB Music Box vám umožní připojit vlastní USB nosič, poskytuje kvalitu zvuku velmi podobnou rozhlasovému vysílání a navíc vám dovoluje procházet skladby i alba pomocí tlačítek na volantu. A dokonce poslouží i jako nabíječka!“

USB Music Box sestává z USB vstupu, který je možné schovat do schránky v palubní desce nebo středové konzole. Připojit lze jakékoli zařízení kompatibilní se standardem „USB mass storage“, od mobilních telefonů přes přehrávače MP3 až po USB flash disky. Uložená hudba se potom přehrává přes kanál „AUX“ palubního audiosystému.

Díky jednoduchému připojení stačí autorizovaným prodejcům Ford k instalaci zařízení USB Music Box do vozu méně než jedna hodina. V ČR bude toto příslušenství k dispozici od jara 2012.

USB Music Box je kompatibilní s audio- a navigačními systémy Ford s tlačítkem AUX v následujících modelech:
Fiesta 2006 - 2008
Fusion od 2006
Focus 2004 - 2011
C-MAX 2003 - 2010
Kuga     
Mondeo od 2004
S-MAX     
Galaxy od 2006
Transit Connect od 2006
Transit od 2006Zdroj: tz


 

 

Autor článku Ford USB Music Box: vlastní hudba do každého auta!: FiftyFifty 01.06.2012