Google vám najde kudy jet

Bloudíte? Jedete po silnici a díky naprosto skvělému dopravnímu značení zabloudíte? Každému, kdo někdy jezdí automobilem, se to určitě stalo. Nyní přichází něco, co nám umožní nebloudit.

Někdo z nás byl již tak chytrý, že si koupil GPS navigaci a nyní ho sličný ženský hlas navádí do všech křižovatek.
Ovšem i zde se stane, že cesta, která je na displeji navigace, prostě neexistuje. Navíc se někdy lze těžko orientovat v grafickém rozlišení.

Google a Volkswagen vymysleli něco lepšího!

Automobilka VW a nejslavnější internetový vyhledávač Google se spojili v jeden tým a vyvinuli revoluční navigační systém. S podporou přišel i výrobce grafických karet nVidia, který umožnil výrobu super navigačního systému ve 3D.
Tajemství je v datech od Googlu, který dodává potřebné informace o budovách, silnicích i krajině. Dokonce i o dopravě a počasí.

Práce na systému začaly již v minulém měsíci, do fáze výroby by nová navigace měla přijít už v říjnu. Samozřejmě díky partnerství bude systém dostupný pouze ve vozech Volkswagen.

Zatím máme informace, že systém je chystán jen pro Ameriku, ale někdo chytřejší jistě přijde s nápadem uvést něco podobného ve škodovce. A když bude situace naprosto výjimečná, pak nás nový navigační systém bude informovat také o míře poškození silnic.

Autor článku Google vám najde kudy jet: Jiří Juránek 03.31.2006