Kia získala ocenění za design třídveřového Picanta

Kia obdržela další ocenění za design svých produktů. Novým modelem, který se pyšní cenou iF product design 2012, je třídveřové Picanto. To je v prodeji od konce září a je určeno výlučně pro Evropské trhy.

Kia získala ocenění za design třídveřového Picanta

Picanto je v pořadí již čtvrtým oceněným modelem Kia v průběhu tří let. Vedle něj získaly iF product design award také modely Venga (2010), Sportage (2011) a Optima (2011). Kromě toho získala Kia v posledních letech také čtyřikrát cenu za design red dot.

Prestižní iF product design award přiděluje mezinárodní odborná porota, která posuzuje nejen samotný design, ale také další aspekty včetně kvality dílenského zpracování, úrovně inovátorství a také ohleduplnost k životnímu prostředí.

„Je to skvělý úspěch pro celý náš tým a především vítané uznání naší designové strategie“, komentuje zisk ocenění šéfdesigner značky, Peter Schreyer.

Od doby, kdy bylo v roce 1953 ocenění IF product design uděleno poprvé, se stalo jednou z nejvíce uznávaných cen za excelentní design. Ocenění má svůj původ v produktovém designu a vyzdvihuje “velmi dobrý technický design”. Toto ocenění je udělováno Hannoverským výstavištěm a nyní patří k největším a nejvýznamnějším designovým cenám na světě.


Zdroj: tz Kia.cz

 

Autor článku Kia získala ocenění za design třídveřového Picanta: FiftyFifty 12.09.2011