Mitsubishi Motors: faceliftované ASX

S crossoverem ASX, kterého se od jeho uvedení na trh v roce 2010 na celém světě prodalo 210 000 vozů včetně 110 000 ks v Evropě a Rusku, dosáhla společnost Mitsubishi Motors Corporation celosvětový úspěch. Na mezinárodním autosalonu v New Yorku 2012 společnoat Mitsubishi představila modernizovanou verzi svého bestselleru.

Mitsubishi Motors: faceliftované ASX Faceliftované ASX

Faceliftovaný Mitsubishi ASX podstoupil redesign přední masky, jejíž jemnější rysy odráží postupnou transformaci designérského jazyka a vizuální identity vozů Mitsubishi směrem k „masivnímu – bezpečnému – jednoduchému“ vzhledu. V tomto duchu byl pozměněn i tvar zadního nárazníku. Mitsubishi ASX se ve Spojených státech amerických může v každém stupni výbavy pochlubit novými 18“ koly z lehkých slitin.

Na americkém trhu zahrnuje faceliftovaný crossover ASX kromě dalších změn i následující:
 nové textilie v interiéru,
 nové chromové prvky panelů předních dveří,
 novou středovou konzolu,
 nové tlačítko ovládání volby pohonu všech kol AWC (All Wheel Control) místo stávajícího otočného ovladače 2WD/4WD/Lock,
 upravenou zadní víceprvkovou nápravu pro lepší ovládání vozidla a jízdní komfort.

Nový vývojový stupeň crossoveru ASX, který bude uveden na evropský trh v průběhu podzimu 2012, bude v nabídce se všemi stávajícími pohonnými jednotkami včetně nedávno představeného vlastního čistého vznětového motoru Mitsubishi Motors s označením „4N1“ – čistý diesel, 1,8 DI-D, 85kW/116k, emise CO2 127 g/km.

Podrobnější specifikace modelů prodávaných v Evropě budou zveřejněny před uvedením na evropské trhy.
 

 


Zdroj: tz 

 

Autor článku Mitsubishi Motors: faceliftované ASX : FiftyFifty 04.20.2012