Motokáry budoucnosti jsou tiché a bez emisí

Žádný hluk, žádný benzín a žádné emise – nová generace motokár je šampionem ohledně své stopy na životním prostředí, píše deník Guardian.

Motokáry budoucnosti jsou tiché a bez emisí

TeamSport, největší provozovatel zastřešených motokárových tratí v Británii, otevřel v minulém měsíci první „zelený“ areál pro motokáry. Trať je dlouhá 750 metrů a vznikla ve starých průmyslových objektech nedaleko Tower Bridge v Londýně.

Zdejší motokáry jsou absolutně tiché, protože jezdí na elektřinu. Díky nízké hmotnosti nabízí prudkou akceleraci a maximální rychlost necelých 65 kilometrů v hodině. Z hlediska síly tyto stroje údajně překonávají svou benzínovou obdobu a jejich cena dosahuje 6 000 liber (zhruba 170 000 Kč).

Amerika si v „kartingu elektromobilů“ sice drží náskok, ale tato trať je první v Británii. Ambicí TeamSportu bylo vytvořit nejen motokáry, ale i budovy, které nebudou produkovat žádné emise. Ředitel Dominic Gaynor vysvětlil, že nyní uspoří hodně peněz za klimatizaci, která je při používání benzínových motorů nutnost. „Tady nejsou žádné emise. Úspory energie jsou proto obrovské,“ uvedl.

Podle článku „Go-karts go green“ zveřejněném dne 20. února 2011 na serveru Guardian.co.uk.


Autor: Martin Singr
Zdroj: Ecomonitor.cz  

 

Autor článku Motokáry budoucnosti jsou tiché a bez emisí: převzatý článek 04.01.2011