Nafukovací flash disk z Ruska

Líbilo by se Vám mít flešku, na kterou byste naládovali požadovaná data a ona se nafoukla podle velikosti uložených souborů? K čemu to je? Na první pohled přece poznáte, že je fleška plná!

Bez „flešky“ bych se dneska už neobešel. Mám ji na klíčích od auta a kam se hnu, vím, že kdykoliv budu potřebovat stáhnout odněkud nějaká data, mám stále svého „memory birda", který mi pomůže data kdykoliv uložit.

V Rusku nyní vymysleli, jak poznat, že je disk zaplněn: nafoukne se!

V praxi to vypadá tak, že klasický USB flash disk může být zaplněn jak chce a vy to stejně nepoznáte. Tedy pokud nemáte USB flash disk spojený s MP3 přehrávačem. Tam už samozřejmě díky LCD displeji můžete sledovat zaplněnou kapacitu. U této novinky se velikost zařízení nafukuje v závislosti na uložených datech. Pouhým okem tak lze sledovat, že disk je opravdu k prasknutí a je ho nutné vyprázdnit.

Nápad je patentován a výrobce si dokonce vymyslel hned několik designů. Můžete tak vlastnit USB „flešku“ s názvem Flashbag v podobě kožené luxusní tašky nebo kabelky.

Celé kouzlo zajišťuje mikro pumpa, která je aktivována množstvím dat, a tento nápad je tak strhující, že jsme kontaktovali designéra, jestli plánuje nějakou sériovou výrobu, protože na stránkách www.plusminus.ru jsme bohužel nenašli žádnou zmínku o tom, kde si toto zařízení objednat.

Autor článku Nafukovací flash disk z Ruska: Jiří Juránek 04.21.2006