Nové SUV od Porsche ponese jméno Macan

Nové SUV od Porsche se bude jmenovat Macan. Jedná se o jméno odvozené od indonéského výrazu pro slovo tygr a vyjadřuje spojení pružnosti, síly, fascinace a dynamiky. Právě to jsou charakteristické vlastnosti chystaného off-roadu.

Nové SUV od Porsche ponese jméno Macan

V České republice bude k dispozici v Porsche Centrech společnosti Porsche Inter Auto CZ, která je výhradním dovozcem a prodejcem vozů značky Porsche v ČR.

Macan bude mít charakter sportovního vozu a zároveň všechny přednosti SUV, a to v typickém stylu Porsche. Jméno nového vozu skvěle ladí se značkou Porsche, dobře zní v mnoha jazycích a současně vyvolává pozitivní asociace. „Věříme, že Macan bude stejně úspěšný jako model Cayenne, který se v Česku stal jedním z nejoblíbenějších SUV,“ říká Anna Gruberová, ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ.

Macan je pátou modelovou řadou značky Porsche a je hlavním bodem plánu Strategy 2018, v němž tento výrobce sportovních vozů hodlá dále expandovat do nových tržních segmentů. Automobil se začne v lipské továrně Porsche vyrábět v roce 2013. Do té doby se ze saské továrny stane plnohodnotný výrobní závod s vlastní karosárnou, montážní linkou a lakovnou. Nová továrna je výsledkem investice ve výši 500 milionů eur, která patří k vůbec největším jednorázovým investičním projektům společnosti Porsche celé v její historii.

Označení vozů Porsche má vždy konkrétní spojitost s vlastnostmi daného modelu: pojmenování Boxster v sobě spojuje plochý motor boxer a fakt, že se jedná o roadster, Cayenne je vyjádřením pronikavosti, Cayman je symbolem pro ostrost a agilitu, označení Panamera je vyjádřením pozice nad klasickými vozy Gran Turismo, určenými pro cesty na dlouhé vzdálenosti, a konečně Carrera – ta připomíná vítězství ve slavném vytrvalostním závodě Carrera Panamericana.


Zdroj: tz

 

Autor článku Nové SUV od Porsche ponese jméno Macan: FiftyFifty 02.24.2012