Nový Citroën C4. Pozitivní energie.

Jeho výrazné linie mohou přitahovat. Kvalita jeho provedení se zdá být pozoruhodná. Jeho výkony by mohly splňovat očekávání soukromých, ale i profesionálních zákazníků, kteří hledají vždy to nejlepší. Z nového Citroënu C4 vyzařuje skutečná pozitivní energie.

Nový Citroën C4 staví stejně jako nový Citroën C5 v roce 2008 a nový Citroën C3 v roce 2009 na know-how značky v oblasti inovací a technologií a jeho cílem je dosáhnout oživení hlavní modelové řady.
Představí se v září na autosalonu v Paříži. Koupit si jej budou moci zákazníci od počátku roku 2011.

Pro zajištění optimální spolehlivosti najede vůz do uvedení na trh více než 2 miliony kilometrů.

Nový Citroën C4 poskytuje všem cestujícím energii a přitom ji šetří: od počátku je k dispozici mikrohybridní verze e-HDi se systémem Stop&Start poslední generace s emisemi 109 g CO2 / km, později bude v nabídce verze s emisemi 99 g CO2 / km. Tuto hybridní technologii doplňuje Citroën v předpremiéře o pneumatiky Michelin ENERGYTM  Saver šetřící spotřebu paliva s velice nízkým valivým odporem, a které navíc snižují emise CO2 o více než 5 g/km. Díky inteligentní koncepci nového Citroënu C4 se podařilo snížit hmotnost vozu a využít z 15 % „zelené“ materiály, což představuje ve skupině PSA Peugeot Citroën rekordní výsledek.

Nový Citroën C4 nabízí ve svém segmentu jedinečné funkce jako je systém sledování mrtvého úhlu, naprogramovatelný omezovač rychlosti a tempomat nebo novou moderní službu Citroën eTouch zahrnující mimo jiné systém lokalizovaného nouzového a asistenčního volání, který účinně a jednoduše zajišťuje vysokou míru bezpečí.

Zdá se, že nový Citroën C4 představuje i velký zdroj celkové pohody. Snaží se cestujícím poskytnout možnost plně si vychutnat čas strávený na palubě, proto je vybaven pohodlnými sedadly s elektricky nastavitelným bederním nastavením a masážní funkcí u předních sedadel. K příjemnému pocitu přispívá i možnost osobního přizpůsobení (barvy na sdruženém přístroji, polyfonní zvuky, intenzita klimatizace). Jde o zcela nové funkce na trhu s kompaktními sedany.
Nový Citroën C4 byl vytvořen tak, aby cestující mohli plně využít času stráveného v automobilu a optimalizovat své běžné každodenní potřeby. Cestování v business class má prostý cíl: úplnou pohodu.

Rozměry zůstaly kompaktní, což je základním kritériem tohoto segmentu: délka 433 cm (+ 5 cm), šířka 179 cm (+ 2 cm) a výška 149 cm (+ 3 cm).
Došlo k optimalizaci přístupu a prostornosti, více prostoru je k dispozici zejména na úrovni hlavy.
Zavazadlový prostor, který je ve své kategorii největší (408 litrů) a 100 % využitelný (krychlový tvar a nízký tenký nákladový práh), se na trhu stává měřítkem kvality.

Z nového Citroënu C4 čiší dojem robustnosti a stability, a to díky vyváženým proporcím a karoserii umístěné co nejblíže kolům, ale také díky vysoké přesnosti vůle a zarovnání spojů. Dokonalé zpracování ploch, přední deflektor, který vypadá, jako by se chystal spolknout asfalt před sebou, a zadní černý spojler jsou výsledkem snahy o dosažení optimální aerodynamiky. K lepšímu tvaru přispívají i chromované prvky, propracovaný design světlometů a tvar ráfků kol s diamantovým výbrusem.

Tuto kvalitu by měl řidič vnímat i za volantem. Neprojevuje se jen nadstandardním zpracováním palubní desky a akustickým komfortem na úrovni nejnovějšího Citroënu C5, ale také snadným ovládáním.

Pozitivní ekologie

Mezi prioritami nového Citroënu C4 je i respekt k životnímu prostředí. Nejen že je vybaven motory, které dokonale splňují požadavky a cíl značky být na špičce z hlediska přístupu k životnímu prostředí, ale využívá i dalších možností, které jsou z hlediska ekologie přínosné:
Snížení hmotnosti, kterého bylo dosaženo i přes nárůst rozměrů a zvýšení funkcí sedanu díky využití nových technologií jako je laserové svařování.  
Poprvé jsou v Evropě u některých verzí pneumatiky Michelin ENERGYTM Saver s velice nízkým valivým odporem, kdy došlo ke snížení emisí CO2 o více než 5 g/km a spotřeby paliva o 0,2 l / 100 km, což po dobu životnosti pneumatik znamená 90 l, a přitom jsou zachovány všechny vlastnosti pneumatik Michelin (především bezpečnost a dlouhá trvanlivost),
Použití 15 % zelených materiálů (disky kol z recyklovaného polyamidu, uchycení větrací mřížky z recyklovaného polypropylenu,…), aktuálně nejlepší výkon ve skupině PSA.
Nová generace mikrohybridních hnacích jednotek e-HDI, využívajících nejnovější generaci systému Stop&Start. Motory spřažené s pilotovanou ruční převodovkou dosahují v době uvedení na trh emisí pouze 109 g CO2 / km, později budou emise činit dokonce jen 99 g / km.

Zdroj: tz
Foto: Citroën.cz   

 

 

Autor článku Nový Citroën C4. Pozitivní energie.: FiftyFifty 06.11.2010