Nový Ford Fiesta je pro ženy jako stvořený

Jedno z nejhezčích malých aut určených hlavně pro ženy se blíží do Česka. Nový Ford Fiesta se začne prodávat během podzimu.

Kinetický design. Tak Ford označuje vzhled svých posledních vozů. A fiesta má toto označení naplňovat nejlépe. Proč kinetický? Stačí se na auto podívat z boku - je to jednolitý tvar karosérie bez zlomů. Kromě vzhledu to příznivě působí na aerodynamiku a podle techniků fordu i například i na bezpečnost chodců, s nimiž se auto střetne. Ostré hrany tady nehledejte. Dojem robustnosti mu pak dodávají výrazně vytažené blatníky nad koly. Hlavně ženám se v kombinaci s výraznými barvami prý bude líbit. Jim je nová fiesta totiž určena především.

Vnitřek vzbuzuje diskuse

Vnější vzhled na jedničku. A vnitřek? První co vás praští do očí je stříbrný středový panel s ovladači ventilace, klimatizace, v horní části pak autorádio a ostatní funkce palubního počítače. Jeho vzhled je něco, co nikde jinde nenajdete. Podobně futuristickou cestou se vydali snad designéři Hondy Civic. Na fotografiích mě odrazoval, nelíbil se mi. Když jsem si ale do auta sedl a ujel s ním pár desítek kilometrů, už jsem ho negativně nevnímal. Je vcelku přehledný a všechno je dosažitelné bez velkého natahování. Co ale určitě není dotažené, je napojení palubní desky na přední dveře. Mezera, která mezi těmito dvěma částmi je, vypadá, jako kdyby se palubka dělala do jiného auta. Na druhou stranu si můžete zvolit z několika barev palubní desky. Podle mě nejlépe vypadá tmavě fialová.

Dost nezvyklý je volant.
V místech, kde se drží (tři čtvrtě na tři) je poměrně tlustý, nahoře a dole zase velmi tenký a obě části k sobě dotykově nepatří. Řízení má navíc velmi silný posilovač, takže řidič chování auta tak dobře nevnímá. Na druhou stranu se s volantem vůbec nepere, což ženy-řidičky ocení hlavně při popojíždění ve městě, kam je fiesta určena především. A když zajedou na nákup, nebudou mít velký problém s tím, kam ho naložit. Fiesta má kufr o objemu 295 litrů, což je v této třídě velmi dobré. Vedoucí Škoda Fabia má jen o pět litrů víc.

Konkurent fabie

Ford Fiesta se bude prodávat v tří a pětidvéřové verzi. Cena základní verze dosud nebyla zveřejněna, ale měla by se pohybovat ve stejné hladině jako Škoda Fabia. Tedy kolem dvou set padesáti tisíc korun.

 

Autor článku Nový Ford Fiesta je pro ženy jako stvořený: Jan Lippert 09.26.2008