Policii v Texasu těžko uniknete

Jak to vypadá, když se pod kapotu Hummer H2 nastěhuje sedmisetkoňový agregát? A když s ním jezdí policisté? V Texasu se zločincům černá obloha!

Také jste chtěli být policisty, když jste byli malí? Ne? Nedivím se. Nikdo by totiž asi nechtěl jezdit žigulíkem ve žlutobílých barvách. Dnes si to česká policie užívá ve Fordech Mondeo ST s výkonem 220 koní. A v Texasu se rangeři dočkali Hummera v úpravě od Geigera.

Klasický texaský šerif si tak nyní může naprosto neomezeně užívat dokonalosti v podobě 700 koňských sil druhé generace Hummeru. Služební vůz americké policie se dostává do opravdu přitažlivých rovin.

Pod mohutnou kapotou si vrčí sedmilitrový kompresorový osmiválec s maximálním točivým momentem 904 Nm. Černobílý krasavec dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Ta je elektronicky omezena.

Při otázce, za kolik vteřin se tento těžkooděnec dostane na stovku, lze jen těžko věřit odpovědi 6,5 vteřiny. Třítunový kolos na osmadvaceti palcových litých kolech s pneumatikami o rozměrech 325/35 by přece jen měl jezdit pomaleji, ne?

Celý zázrak se ukrývá v kompresoru, přídavném chlazení motoru, speciálních pístech nebo vačkách. V neposlední řadě výkonu napomohlo seřízení elektroniky. Nový nasávací systém a sportovní filtr je taktéž součástí optimalizace.

Policejní Hummer s chromovými koly je snížen o 105 milimetrů. Z gigantického tanku se tak stala podivně vyhlížející příšera s nebezpečnou silou. Nové tlumiče a stabilizátory zajišťují lepší jízdní vlastnosti v zatáčkách. O zastavení obřího humříka se starají 380 milimetrové kotouče a osmipístkové brzdiče na přední nápravě.

Policisté ve státech mají o motivaci postaráno. Bohužel nemáme informace, kolik podobných vozů budou Texas Rangers používat.

Foto: Geiger

Autor článku Policii v Texasu těžko uniknete: Jiří Juránek 05.16.2006