První spacák, ve kterém lze chodit

Spacák nemá nic společného s elektronikou. Přesto uděláme výjimku a představíme vám první spacák, ve kterém se můžete pohybovat tak, jak zrovna chcete vy.

Byl jsem v pionýru. Byl jsem ve skatu. Četl jsem foglarovky. Nemluvil jsem sprostě a jezdil na tzv. výpravy. Dnes je všechno pryč, ale jedna věc zůstala. Starý podivně páchnoucí spacák na půdě, který jsem již osm let nepoužil, protože mou dovolenou se staly služební cesty. Nyní vše změním: našel jsem spacák, ve kterém lze chodit!

Jen si to představte. Zatím je venku zima, ale za pár měsíců nás čekají výlety a s nimi stavění stanů. Pokud vás váš vlastní spacák nudí, běžte do této novinky. S „chodícím“ spacákem se vám totiž nestane, že byste museli v chladném počasí vylézat ze stanu nazí nebo v teplákách, abyste si došli na toaletu.

Firma Musuchouse také přemýšlela nad tím, jak se stulit k příteli (přítelkyni), aniž byste byli kráceni pohyby nepřátelského spacáku, který vám nedovolí zaujmout potřebnou polohu. Kdo často usíná na břiše s pokrčenou nohou ví, že spací pytel je tím nejhorším vynálezem na světě. Karimatku raději nechávám stranou.

Pokud jste se již podívali na fotografie, jistě vás zaujalo nevšední pojetí spacího pytle. Sice v něm vypadáte jako dobře živený eskymák, ale na cestování je výborný. Jste v teple a můžete si dělat co chcete. Možná jen ten pocit chybějící pokrývky může být v noci nepříjemný.

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, toto nejsou oteplovačky. Výrobce se snažil zaměřit také na tepelnou izolaci. Spací pytel totiž nepropouští tělesné teplo ven. Díky tomu se tak můžete cítit jako v zahřátém domečku celou noc, ačkoliv zrovna „parkujete“ se stanem v základním táboře na Mont Blancu.

Přes všechny snahy se nám nepodařilo zjistit cenu výrobku. Víme, že spacák vyrábí firma Musuchouse, ale v Čechách jsme nenašli jediného obchodního zástupce, který by něco takového prodával. Škoda.

Foto: Musuchouse

Autor článku První spacák, ve kterém lze chodit: Jiří Juránek 03.03.2006