Rally Bohemia: Dvě tovární posádky Škoda ve Fabii R5 na startu

Při Rally Bohemia v regionu kolem Mladé Boleslavi, kde má Škoda své sídlo, se s novým soutěžním speciálem představí hned dvě tovární posádky Škoda.

Rally Bohemia: Dvě tovární posádky Škoda ve Fabii R5 na startu

Po třech vítězstvích ve třech startech v českém mistrovství v rally (MČR) chce tovární jezdec značky Škoda Jan Kopecký pokračovat se spolujezdcem Pavlem Dreslerem v úspěšné sérii. Druhou posádku značky Škoda tvoří mistři Evropy Esapekka Lappi/Janne Ferm, kteří vybojovali historické první vítězství nové Fabie R5 v mistrovství světa (WRC 2). 42. ročník Rally Bohemia se koná od 10. do 12. července.

„Těší nás, že můžeme náš nový vůz Fabia R5 konečně představit také zaměstnancům a fanouškům značky Škoda doma, v sídle naší značky, a to živě při rally,“
říká šéf Škoda Motorsportu Michal Hrabánek. „Chceme potvrdit dosavadní úspěch vozu Fabia R5 a potenciál vozu zase vyčerpat o něco více,“ pokračuje Hrabánek.

Škoda je na Rally Bohemia od roku 2009 neporažená.
V letošním roce čeká na posádky 151,65 km po většinou úzkých asfaltových tratích. Největším vyzyvatelem by měl být, jako již při prvních třech podnicích MČR, hlavní rival Václav Pech.

Po působivém vítězném hattricku jedou Jan Kopecký/Pavel Dresler na Rally Bohemia jako neporažení v čele tabulky MČR. „Na Rally Bohemia se obrovsky těšíme. Bude to tvrdý souboj s Václavem Pechem, ale také Esapekka Lappi určitě promluví do bitvy o vítězství,“ říká Kopecký.

Také mistr Evropy Esapekka Lappi se svého startu v Čechách už nemůže dočkat. „Chceme četným fanouškům značky Škoda předvést zajímavou show. Po delší absenci na asfaltu to pro nás budou dva napínavé dny a vítaná změna oproti našim dosavadním startům v mistrovství světa na šotolině,“ říká Lappi. V minulém roce Lappi na Rally Bohemia poprvé testoval v soutěžních podmínkách nový turbomotor 1,6 l pro nový vůz Fabia R5.

Pokračuje i bohatý doprovodný program. Největšími lákadly na letošní Bohemce budou bezesporu prezentace designové studie modelu Fabia R5 Combi a vědomostní soutěž o Fabii Monte Carlo. V rámci zábavného parku, umístěného v prostorách servisní zóny, bude připravena řada zajímavých atrakcí i pro rodiny s dětmi.


Mistrovství ČR v rally (MČR)

Rallye Šumava Klatovy: 24.04.–25.04.2015
Rallye Český Krumlov: 22.05.–23.05.2015
Rally Hustopeče: 19.06.–20.06.2015
Rally Bohemia: 10.07.–12.07.2015
Barum Czech Rally Zlín: 28.08.–30.08.2015
Rally Příbram: 02.10.–04.10.2015


* * *

Víte, že ...

... Rally Bohemia se od svého prvního ročníku v r. 1974 až do r. 1985 jmenovala Rally Škoda? Značka uvedla tuto rally v život, aby za extrémních podmínek testovala kvalitu a výdrž svých modelů. První rally před 40 lety měla úžasných 1 800 km, rychlostní zkoušky byly rozděleny po celém území tehdejšího Československa. Zúčastnilo se jí 152 posádek, z toho 72 zahraničních.

... Rally Bohemia byla po mnoho let součástí mistrovství Evropy v rally a Evropského poháru v rally? V letech 2004, 2005 a 2013 přitom dosáhl současný tovární jezdec Škoda Jan Kopecký tří vítězství.

... v rámci Rally Bohemia se koná také soutěž historických rallyových vozů? Soutěž je poprvé součástí FIA mistrovství Evropy v rally historických vozů.

... bývalý tovární jezdec Škoda Juho Hänninen slaví v Mladé Boleslavi comeback zvláštního druhu? Pro diváky oblíbené Rally Bohemia je totiž živou legendou. Hänninen vyhrál pro značku Škoda mimo jiné titul v Intercontinental Rally Challenge (IRC) 2010, mistrovství světa v rally (SWRC) 2011 a mistrovství Evropy FIA v rally (ERC) 2012.

... Mladá Boleslav je nejen sídlem Škoda Auto, ale ve svém okolí může také nabídnout podobně šikmou věž jako v Pise? Symbol zříceniny hradu Michalovice byl kdysi hledači pokladů vychýlen z rovnováhy.


Zdroj: tz

 

 

Autor článku Rally Bohemia: Dvě tovární posádky Škoda ve Fabii R5 na startu: FiftyFifty 07.10.2015