Renault Latitude - jízda první třídou

Renault, věrný svým hodnotám, nabízí vozidla, která splňují vysoké standardy značky v oblasti designu, inovací a kvality. Vozidlo Latitude, nový špičkový sedan od Renaultu, který byl odhalen veřejnosti na říjnovém Mondial de l’Automobile v Paříži, nabízí zcela nový komfort a pohodu na palubě.

Renault Latitude - jízda první třídou Elegantní sedan

Renault Latitude je tříprostorový sedan s úctyhodnými rozměry. Jeho vyvážené rozměry a elegantní linie jsou zárukou komfortu a spokojenosti na palubě. Komfort a rafinovanost v kabině jsou výsledkem vysoké kvality povrchové úpravy, pečlivého zpracování materiálů a vylepšené ergonomie.

Při pobytu na palubě vozidla si Renault Latitude hledí svých cestujících

Renault Latitude nabízí příjemnou a komfortní kabinu, která poskytuje cestujícím naprostou pohodu a komfort:
• délka 4 897 mm, šířka 1 832 mm, výška 1 483 mm a rozvor 2 762 mm
• objem zavazadlového prostoru 511 dm3 VDA/ISO (477 dm3 s rezervním kolem). Pro český trh bude v nabídce verze s rezervním kolem
• maximální pohodlí zajišťuje prostor 251 mm v oblasti kolen, což je nejlepší hodnota v tomto segmentu
• šířka ve výši loktů vpředu 1 513 mm a šířka ve výši loktů vzadu 1 474 mm
• více než deset odkládacích prostor rozmístěných v kabině včetně osvětlené chladicí skříňky o objemu 9,6 litru a středové konzoly o objemu 2,4 litru.

Služby na vysoké úrovni v oblasti pohody

Renault Latitude zavádí nové heslo „Take Care“, které zaručuje velmi vysokou úroveň služeb v oblasti spokojenosti a komfortu na palubě, jako je unikátní systém řízení kvality vzduchu pomocí ionizátoru se dvěma režimy a dvojitým osvěžovačem vzduchu a rovněž sedadlo řidiče s integrovaným masážním systémem se 4 programy.

Tato nabídka je rozšířena o další vybavení:
• kompletní audiořadu s ústředním audiosystémem z řady „3D Sound by Arkamys®“ a vysoce kvalitní audiosystém od Renaultu „Bose® Sound System“
• dvojí nabídku integrované navigace: Carminat TomTom®Live a Carminat Bluetooth® DVD
• připojení k telefonií Bluetooth® a audiodigitální připojení „Plug & Music“
• systém parkovacího asistenta vpředu a vzadu s kamerou pro couvání
• adaptivní a směrové bixenonové osvětlení
• odemykací a startovací handsfree karta s dálkovým zamykáním
• parkovací brzdu s asistentem. 

Přehled komfortu a chování vozidla ve spojení s výkonnými pohonnými jednotkami

Renault Latitude nabízí dynamický výkon na silnicích 1. třídy díky:
• účinnému podvozku s víceramennou zadní nápravou, který spojuje komfort a požitek z jízdy
• motorovým hnacím jednotkám vyrovnávajícím potěšení a nenáročnost
• benzinový motor 2.0 16v (140 k) spojený se 6stupňovou manuální převodovkou, který získal označení Renault eco2 ve své bioethanolové kompatibilní verzi
• 3 dieselové motory, přičemž 2.0 dCi existují ve dvou výkonnostních stupních (dCi 150 eco² a dCi 175) a V6 dCi 240 k, spojené s 6stupňovou manuální nebo automatickou převodovkou.

Koncepce s cílem splnit očekávání nejnáročnejších zákazníků

Renault Latitude, který se prodává ve více než 50 zemích po celém světě, je výsledkem pečlivé koncepce vycházející z dovedností a zkušeností aliance Renault-Nissan. Vozidlo podstoupilo extrémní testy odolnosti, aby zaručovalo vynikající úroveň spolehlivosti a trvanlivosti, a to zejména v náročných jízdních podmínkách ve většině svých trhů.

Vozidlo bylo rovněž vyvinuto tak, aby na každém ze svých obchodních trhů zaručovalo bezpečnost na nejlepší úrovni díky koncepci vycházející z jedinečné zkušenosti Renaultu v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti (ABS a sériovým asistentem nouzového brzdění, kontrola jízdní dráhy ESC, 6 airbagů, z nichž 2 boční dvoukomorové chránící hrudník a pánev mají dvojitý snímač nárazu, 3bodové bezpečnostní pásy s předpínačem a omezovačem tahu na všech sedadlech, regulátor a omezovač rychlosti, systém kontroly tlaku v pneumatikách).

Renault Latitude jako oficiální vozidlo příštího Filmového festivalu v Cannes přivítá v květnu na své palubě filmové hvězdy a profesionály.


Zdroj: tz Renault.cz  

 

Autor článku Renault Latitude - jízda první třídou: FiftyFifty 03.04.2011