S aplikací iCoach se odnaučíte kouřit i prostřednictvím telefonu. Bezplatně.

Kouříte vy, kouří vaši kamarádi, rodiče? A vy přitom chcete, aby cigarety zmizely z vašeho života, jen nevíte jak? Může pomoci i mobilní telefon. Aplikace iCoach, ověřený nástroj k odnaučení kouření a nedílná součást kampaně Evropské komise „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ (www.exsmokers.eu), je nyní zdarma dostupná všem kuřákům i ex-kuřákům prostřednictvím „chytrých“ mobilních telefonů. Aplikace je dostupná pro iOS i Android a od 18. září si ji lze stáhnout v obchodech App store.

S aplikací iCoach se odnaučíte kouřit i prostřednictvím telefonu. Bezplatně.

Mladí lidé ve věku 19 až 24 let jsou podle studie Eurobarometr nejohroženější skupinou z pohledu boje proti kouření. V této věkové skupině jich v zemích Evropské unie totiž kouří až 29 procent. Sedmdesát procent všech oslovených kuřáků přiznalo, že začalo kouřit před tím, než oslavili osmnáctiny. Čtvrtina pak začala kouřit, ještě než jim bylo 25 let. Právě proto projekt Evropské komise „Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“ nyní mladým lidem, pro které je mobilní telefon nejen prostředkem pro komunikaci i zábavu, nabízí bezplatnou aplikaci, která jim pomůže se kouření zbavit, případně se k němu nikdy nevrátit.

Aplikace nabídne denní tipy, deník o odvykání kouření, průběžné testy a knihovny užitečných informací o zdraví. Nová aplikace, dostupná pro systémy iOS i Android, umožní novým i současným uživatelům snadný přístup k tomuto cennému mobilnímu trenérovi, i v okamžicích, kdy nejsou v dosahu svého počítače. K dalším funkcím nové aplikace patří například inovativní a praktické tlačítko panika, které nabízí okamžitý tip, jak přestat s kouřením, když je nejvíc třeba podpořit uživatele při překonání potřeby si zapálit.

Tato nejnovější verze prověřeného zdravotnického nástroje pravděpodobně povede k dalšímu silnému využívání zdravotního trenéra, do něhož se registrovalo už téměř čtvrt milionu registrovaných uživatelů v celé Evropské unii.

iCoach je mobilní platforma, která je zdarma dostupná ve 22 jazycích zemí Evropské unie. Jejím cílem je pomáhat lidem při odvykání kouření. Tento projekt je založen na průkopnickém výzkumu, praktických klinických zkušenostech a odborných znalostech psychologů a odborníků na komunikaci.

iCoach
dokázal pomoci už 40 % registrovaných uživatelů, kteří v průzkumu popsali sami sebe jako ex-kuřáky už po třech měsících.

Kuřáci, kteří se zaregistrují k užívání nástroje, jsou rozřazeni do 5 stupňů procesu odvykání kouření na základě vyplněného dotazníku. První stupeň zahrnuje kuřáky, kteří nechtějí přestat kouřit, zatímco poslední stupeň zahrnuje pouze ex-kuřáky, kteří už nekouří více než 6 měsíců. iCoach vede každého jednotlivce v jeho vlastní na míru šité cestě za životem bez kouření.
Průměrný kuřák v EU vykouří denně 14,2 cigarety. Stejný údaj uvedli i kuřáci v České republice. V této statistice vedou Kypřané, kteří každý den v průměru vykouří 20,5 cigarety.

Nedávná studie o účinnosti iCoach ukázala, že po třech měsících více než 33 % zkoumaných účastníků postoupilo alespoň o jeden stupeň a jen 2.8 % účastníků si minimálně o jeden stupeň pohoršilo.
Mobilní aplikace iCoach je dostupná od 18. září pro systémy iOS a Android.

„Ex-kuřáci jsou nezastavitelní“
 

 

Autor článku S aplikací iCoach se odnaučíte kouřit i prostřednictvím telefonu. Bezplatně.: Ondřej Kinkor 10.05.2012