SEAT představuje zcela nový Leon

Zcela nový Leon míří do velmi konkurenčního evropského segmentu hatchbacků nižší střední třídy jako první sériově vyráběný vůz s novým designérským stylem značky SEAT, který měl předpremiéru na koncepčních vozech IBE, IBX a IBL.

SEAT představuje zcela nový Leon

Nový Leon bude mít ve své výbavě celou řadu inovativních technologií z oblasti bezpečnosti a konektivity. Bude také prvním vozem ve svém segmentu, který nabídne světlomety LED pro všechny osvětlovací funkce. Interiér se vyznačuje orientací na řidiče a zaujme nejvyšší úrovní řemeslného zpracování i nejmodernějšími materiály s povrchem měkkým na dotek.

Nový Leon je postaven na nové platformě MQB koncernu Volkswagen, je o 90 kg lehčí, a přestože je o 52 mm kratší než předchůdce, nabízí větší vnitřní prostor. K dispozici je paleta šesti zážehových a čtyř vznětových motorů, z nichž si každý zákazník vybere nejvhodnější jednotku podle vlastních preferencí. Nový Leon bude vybaven systémem start/stop a s nejúspornějším motorem se může pochlubit emisemi CO2 pouhých 99 g/km, což je u vozu této třídy pozoruhodně nízká hodnota.

Novinka je třetí generací modelové řady Leon a svou nižší hmotností a delším rozvorem hodlá navázat na skvělé postavení obou předchůdců, kteří si získali pověst automobilů nabízejících podmanivé jízdní vlastnosti s výbornou zpětnou vazbou pro řidiče.

Nový Leon se bude stejně jako předchozí generace vyrábět ve španělském závodě SEAT v Martorellu nedaleko Barcelony. Od představení první generace v roce 1999 bylo dosud prodáno celkem 1,2 milionu vozů Leon. Prodej nového Leonu bude zahájen koncem listopadu, nejprve v Německu, Rakousku a Švýcarsku.

James Muir (prezident společnosti SEAT S.A) potvrdil, že se z nového Leonu stane rozvětvená rodina s různými karosářskými variantami. „Modelová řada Leon bude úplně poprvé rozšířena o třídveřovou verzi a kombi. Nové varianty zvýší atraktivitu Leonu a umožní mu v rámci segmentu oslovit širší skupiny zákazníků,“ vysvětlil Muir.

Nový Leon přichází do nabídky značky SEAT v období, kdy španělská automobilka uvádí na trh nejvíc nových produktů ve své historii. V rámci produktové ofenzivy byl již představen nový městský vůz Mii, dále výrazně modernizovaná Ibiza a nedávno také pětidveřový sedan Toledo.


Zdroj: tz

 

 

Autor článku SEAT představuje zcela nový Leon : FiftyFifty 10.19.2012