Škoda Fabia R5 v akci. Kopecký pojede o čtvrtý titul mistrů ČR v řadě

Škoda Fabia R5 ve zvláštním provedení odkazujícím na výročí vzniku samostatného státu před 100 lety si odbude národní premiéru na Valašské rally ve dnech 23. a 24. března. Čerstvý držitel Zlatého volantu Jan Kopecký se zúčastní se svým tradičním navigátorem Pavlem Dreslerem kompletního mistrovství České republiky 2018. V něm budou usilovat o prodloužení své neporazitelnosti a 4. mistrovský titul v řadě.

Škoda Fabia R5 v akci. Kopecký pojede o čtvrtý titul mistrů ČR v řadě

​Zkušený rallyový jezdec Jan Kopecký se za volantem soutěžního vozu poprvé představil již v roce 2001 a svůj první titul mistra republiky vybojoval v sezoně 2004 s vozem Škoda Fabia WRC. Druhý přidal již se současným navigátorem Pavlem Dreslerem v roce 2012 za volantem vozu Škoda Fabia Super 2000 a pak následovala série tří triumfů v letech 2015, 2016 a 2017 se speciálem Škoda Fabia R5. Mimořádně úspěšná loňská sezona, v níž dvojice Kopecký/Dresler kromě titulu mistrů ČR získala také 4. místo ve světovém seriálu WRC2, byla korunována na slavnostním večeru motoristického sportu, kde Jan Kopecký převzal Zlatý volant pro nejúspěšnějšího českého pilota rally a Pavel Dresler byl motoristickými odborníky oceněn jako nejlepší spolujezdec uplynulého roku.

Zájemci z řad fanoušků rally si opět budou moci osobně ověřit kvality nových automobilů ŠKODA při testovacích jízdách přímo v místech konání vybraných mistrovských soutěží. Návštěvníci mohou rovněž pokoušet štěstí v celoroční hře o dlouhodobou zápůjčku nového automobilu a soutěžit o další zajímavé ceny. Škoda Parky v servisním zázemí vybraných rally tradičně nabídnou řadu zážitkových aktivit pro dospělé i děti.

„Značka Škoda se nesmazatelně zapsala do historie motoristického sportu. Těší mě, že této tradice můžeme využít k tomu, abychom produkty i služby značky Škoda představili potenciálním zákazníkům také v atraktivním prostředí špičkového rallysportu. Naší posádce Jan Kopecký/Pavel Dresler přeji hodně úspěchů v soubojích se soupeři a všem divákům nezapomenutelné sportovní zážitky,“ připomíná 117leté spojení automobilky Škoda se špičkovým motorsportem šéf Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček.

Od začátku roku 2015, kdy byla poprvé nasazena, nebyla Škoda Fabia R5 v kombinaci s posádkou Jan Kopecký/Pavel Dresler v mistrovství České republiky poražena. V národním šampionátu tak vyhrála bez přerušení již 16 soutěží v řadě. Tato mimořádně úspěšná série potvrzuje přednosti českého soutěžního speciálu, který se těší velké popularitě i mezi soukromými týmy. Kromě tovární posádky, která nastoupí s vozem vyvedeným v národních barvách připomínajících 100 let od založení samostatného státu, se letošního seriálu zúčastní řada dalších posádek s vozy ŠKODA – některé z nich s podporou autorizovaných obchodníků. První měření sil je na programu už za několik týdnů v okolí Valašského Meziříčí.

Kalendář mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2018:

23.-24.3.; Kowax Valašská Rally ValMez
20.-21.4.; Rallye Šumava Klatovy
18.-19.5.; Rallye Český Krumlov
15.-16.6.; Agrotec Petronas Rally Hustopeče
30.6.-1.7.; Rally Bohemia Mladá Boleslav
24.-26.8.; Barum Czech Rally Zlín
5.-7.10.; SVK Rally Příbram

 

Zdroj: tz, redakčně upraveno
Foto k tz: Media Škoda-auto.com

Autor článku Škoda Fabia R5 v akci. Kopecký pojede o čtvrtý titul mistrů ČR v řadě : převzatý článek 03.23.2018