Technologie HP rozhýbaly Madagaskar 3

Technologie HP a kreativita studia DreamWorks Animation SKG, Inc.’s (Nasdaq: DWA) se spojily, aby divákům připravily skvělý zážitek z 3D animace v celovečerním filmu Madagaskar 3, který dnes vstupuje do kin.

Technologie HP rozhýbaly Madagaskar 3

Technologie HP pomohly animátorům studia DreamWorks při vytváření jedinečných vizuálních efektů v dalším pokračování hitové filmové série Madagaskar. Je to vůbec poprvé, kdy budou moci diváci tento film shlédnout v 3D kvalitě. Původní snímek měl premiéru v roce 2005 a spolu s pokračováním z roku 2008 vydělal celosvětově 1,1 miliardy amerických dolarů.

Studio DreamWorks využilo technologickou platformu od HP, jejíž součástí byly produkty HP Converged Infrastructure, pracovní stanice řady HP Z, HP síťová a serverová řešení a zdroje pro renderování obrazu, které zajišťují bezprecedentně hluboký a prokreslený detail.

„U všech filmů je naším cílem posunout hranice kreativity ještě o kus dále, aby byl příběh pro diváky ještě o něco více živější a reálnější,“ komentuje Ed Leonard, technický ředitel společnosti DreamWorks Animation. „Technologie od HP našim grafikům umožňuje stále posouvat hranice a vytvářet z trojrozměrné animace ten nejsilnější prožitek.“

Studio DreamWorks Animation spoléhá na technologii od HP ve všech fázích produkčního cyklu – od rutinních úkolů až po nejdetailnější animaci vybraných scén a zpracování obrovských objemů dat při renderování. Řešení od HP již mnoho let hrají ústřední roli v animačních úspěších DreamWorks, zejména v podobě filmů Shrek, Jak vycvičit draka, Kung Fu Panda, Kung Fu Panda 2 a Kocour v botách.

Při tvorbě filmu Madagaskar 3 studio využilo několik technologií od HP, například:
Více než 200 vysoce výkonných pracovních stanic HP Z800 pomohlo vytvořit na detail velmi složitá, organická prostředí, která by bez těchto pracovních stanic s vícejádrovými procesory určitě neexistovala. Pracovní stanice sloužily animátorům při navrhování všech objektů a postav – od ‚zoosterů‘ až po digitální efekty typu požárů a detailů davových scén.

Technologie HP DreamColor byla nasazena v produkční fázi filmu pro přesné konzistentní barvy ve všech médiích – na tištěných materiálech, obrazovce i na plátně.

HP ProLiant BL460c blade je technologie, která ve čtyřech serverových farmách pro renderování v USA a v Indii dodávala produkci filmového projektu klíčovou počítačovou kapacitu. Tzv. blade servery zpracovaly za více než 66 milionů renderovacích hodin neuvěřitelných 200 terabytů dat.

Síťová řešení od HP, včetně síťových přepínačů řady HP 12000, 5800 a 6120, HP Networking Intelligent Management Center a HP Intelligent Resilient Framework, zajistila výrazně vyšší síťový výkon, který byl však řízen napříč celým 10G WAN/LAN síťovým prostředím pomocí jednoduchého, integrovaného rozhraní. Díky datovému úložišti HP IBRIX X9720 Network Storage System mohlo studio zpracovat náročné požadavky na nestrukturovaná data a umožnit budoucí růst kapacity.

Služba HP Enterprise Services Flexible Hosted Rendering poskytla studiu vysoký procesorový výkon s dynamickou kapacitou ‚on demand‘ pro současnou produkci více počítačově animovaných filmů. V průběhu produkčního cyklu bylo již 12 % filmu Madagaskar 3 renderováno v cloudu.

DreamWorks Animation také využívá řízené služby tisku HP Managed Print Services (MPS), díky nimž při produkci filmu Madagaskar 3 snadněji řídilo své tiskové úlohy a produktivitu tisku. Díky HP MPS studio DreamWorks Animation transformuje papírové pracovní procesy a snižuje tak odpad i náklady a zvyšuje produktivitu svých týmů.
Madagaskar

„Výkon pracovních stanic HP Z je motorem kreativního génia studia DreamWorks a pomáhá zprostředkovat poslední vymoženosti počítačové animace divákům na celém světě,“ uvedl Jeff Wood, vicepresident divize Worldwide Marketing, Commercial Solutions Business Unit společnosti HP. „HP je tradičním dodavatelem produktů a služeb pro profesionály z oblasti médií a zábavy. S partnery jako DreamWorks dlouhodobě spolupracujeme, poznáváme potřeby tohoto segmentu a integrujeme je do našich převratných technologických inovací budoucnosti.“
 

Zajímavosti o filmu Madagaskar 3

Ve velkolepé cirkusové scéně naleznete největší a nejdetailněji vykreslený dav v historii všech projektů DreamWorks – více než 5 tisíc postav. Ve stejné scéně ‚hrají‘ i různé speciální efekty, včetně mlhy, jisker, záře, ohně a deště. Renderování této scény si vyžádalo 1,6 milionu hodin.

Scéna ‚flashback do minulosti‘ obsahuje velké ohňové efekty a detailní davové scény. Renderování si vyžádalo 2,8 milionu hodin.
Ve scéně ‚dobíhání vlaku‘ je do vzduchu vyhozeno skoro 1 200 euro.

Panorama Manhattanu původně nemělo obsahovat novou budovu World Trade Center — grafik studia DreamWorks z New Yorku, který šel kolem nedokončené budovy, požádal, zda by v animovaném filmu nemohla být ‚zvěčněna‘ její nádherná architektura už jako hotová stavba.

Řasy postavy Gia mohou být rozhýbány v 96 směrech.
Alex má více než 2 000 ovládacích prvků – animátoři ho mohou nastavit skutečně do každé myslitelné pózy.
Každá postava v davových scénách mohla mít až tři těla, šest hlav a různé kostýmy; dohromady se jednalo o více než 19 milionů unikátních kombinací. Pro srovnání: celá metropolitní oblast New Yorku loni dosáhla právě počtu 19 milionů obyvatel.

Ve scéně ‚Monako‘ je 2 393 budov ze 42 různých modelů, z nichž většina mohla mít až tři podoby. Mnoho budov mělo na střeše ještě další objekty (židle, keře, truhlíky a další struktury).


Zdroj: tz

 

Autor článku Technologie HP rozhýbaly Madagaskar 3: FiftyFifty 06.15.2012