Volkswagen: na scéně Golf Cabriolet a Tiguan v novém

Německá automobilka pokračuje ve svém dalším růstu a inovaci produktové palety. Dvě světové premiéry předvedl Volkswagen na Ženevském autosalonu: nový Golf Cabriolet a po technické i estetické stránce zdokonalený model Tiguan. Obě novinky nabízejí automobilovou fascinaci v kombinaci s ekologickými technologiemi pohonu a zároveň mají potenciál navázat na úspěšnou kariéru svých předchůdců.

Volkswagen: na scéně Golf Cabriolet a Tiguan v novém Golf Cabriolet

Nový Golf Cabriolet je první předzvěstí léta. Čtyřmístný kabriolet má stylovou plátěnou střechu, která je sériově vybavena elektrohydraulickým ovládáním. Golf se otevře za pouhých 9,5 s a celý proces funguje i za jízdy rychlostí až 30 km/h. V uzavřeném stavu patří nový Volkswagen mezi nejtišší kabriolety, a to dokonce i v porovnání s modely vybavenými ocelovou skládací střechou.

Jak je u Golfu obvyklé, vyniká nový kabriolet také kvalitním zpracováním a nejvyšší úrovní bezpečnosti. Všechny modely jsou sériově vybaveny ochrannými prvky s automatickou aktivací v případě převrácení, čelními airbagy, bočními airbagy pro hlavu a hrudník, kolenním airbagem pro řidiče a stabilizačním systémem ESP. Golf Cabriolet nabízí díky své plátěné střeše velmi prostorný interiér a zavazadlový prostor o objemu 250 litrů, který je plně využitelný i při otevřené střeše.

Jakýkoli z šesti nabízených přeplňovaných motorů TSI a TDI s přímým vstřikováním paliva a rozpětím výkonů od 77 kW / 105 k do 155 kW / 210 k je ideální volbou pro jízdu s větrem ve vlasech. U čtyř motorů lze potěšení z jízdy dále zvýšit na přání dodávanou dvouspojkovou automatickou převodovkou DSG, která se vyznačuje rychlým řazením a hospodárným provozem.

Pro tři nabízené motory bude k dispozici paket úsporných technologií BlueMotion Technology (rekuperace a systém Start-Stop). Jak efektivně dokáže otevřená novinka zacházet s palivem, ukazuje názorně vznětový model Golf Cabriolet 1.6 TDI s výkonem 77 kW (105 k) a paketem BlueMotion Technology, který průměrně spotřebuje pouhých 4,4 l/100 km (emise CO2: 117 g/km). Dosud bylo prodáno více než 684 000 modelů Golf Cabriolet a s novou generací se toto číslo začne zase rychle zvyšovat.

Tiguan

V Německu se stal Tiguan prakticky přes noc králem prodejních statistik v segmentu terénních vozů a svou neohroženou pozici si udržuje dodnes. Během pouhých tří a půl roku se pro toto SUV rozhodlo po celém světě více než 572 000 řidičů. Nyní přichází Tiguan s novými asistenčními systémy a motory, které spotřebují na každých 100 km až o 0,7 litru paliva méně. A také s designem ve stylu Touarega, většího bratra modelu Tiguan.     

Zcela nově interpretován byl design přídě. Tiguan je i nadále jediným terénním vozem ve své třídě, který lze objednat ve dvou verzích vyladěných přednostně buď pro jízdu na silnici, nebo v terénu. Terénní verze je nyní k dispozici pouze s nejvyšší výbavou dodávanou dosud pouze pro silniční verzi. Nový stupeň výbavy se nazývá „Track & Style“ (silniční verze: „Sport & Style“). Všechny stupně výbavy byly přepracovány. Nabídku obohatily nové asistenční systémy, mezi něž patří například systém sledování únavy řidiče představený poprvé v novém evropském modelu Passat, kamerové asistenční systémy automatického ovládání dálkových světlometů Light Assist (světlomety s žárovkami H7) a Dynamic Light Assist (bi-xenonové světlomety) a asistent sledování jízdy v jízdním pruhu Lane Assist. Další novinkou pro modely Tiguan je elektronická uzávěrka diferenciálu XDS.

Poháněcí ústrojí pracuje s ještě vyšší účinností. Tři z celkem sedmi v Evropě nabízených přeplňovaných čtyřválců s přímým vstřikováním paliva se objevují v modelové řadě Tiguan poprvé. Výkony čtyř zážehových motorů TSI sahají od 90 kW / 122 k do 155 kW / 210 k, zatímco vznětové motory TDI jsou k dispozici s rozpětím výkonů od 81 kW / 110 k do 125 kW / 170 k. Také pro nový Tiguan si mohou zákazníci zvolit sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku DSG, která patří mezi nejúčinnější převodovky se samočinným řazením na světě.

Všechny modely Tiguan s paketem BlueMotion Technology jsou navíc vybaveny systémem Start-Stop a režimem rekuperace kinetické energie. Díky tomu bylo možné u novinky dosáhnout výrazného snížení spotřeby paliva. Robustní Volkswagen nabízený s pohonem předních nebo všech kol (4MOTION) si tak ještě více upevnil své postavení mezi nejúspornějšími vozy kategorie SUV na světě.

Zdroj: tz
 

 

Autor článku Volkswagen: na scéně Golf Cabriolet a Tiguan v novém: FiftyFifty 03.25.2011